192نمایش ها 0نظرات

AT&T اطلاعات مشتریانش را به سازمان امنیت ملی آمریکا فروخت

by on مرداد 26, 1394
 
شرکت AT&T یکی از اپراتورهای بزرگ تلفن‌های همراه در کشور آمریکا به‌حساب می‌آید که میلیون‌ها نفر در این کشور از خدمات آن استفاده می‌کنند. به‌تازگی اسنادی منتشر شده که با توجه به آن‌ها مشخص شده که شرکت AT&T همکاری بسیار نزدیکی را با سازمان امنیت ملی آمریکا (NSA) داشته است.
این اطلاعات که در روزنامه نیویورک تایمز منتشر شده به این موضوع اشاره می‌کنند که این اپراتور تلفن‌همراه همانند دیگر اپراتورهای این کشور نسبت به حفظ اطلاعات مشتریان خود اقدامی انجام نمی‌دهد و آن‌ها را در اختیار سازمان‌های دولتی و جاسوسی از جمله سازمان امنیت ملی آمریکا قرار می‌داده است. براساس اطلاعات منتشر شده شرکت AT&T ابزار جاسوسی مخصوصی را با توجه به درخواست NSA روی محصولاتش قرار می‌داده است. بیش از 17 درصد از دستگاه‌هایی که این شرکت به وسیله آن‌ها اینترنت را در اختیار کاربرانش قرار می‌داده، شامل ابزار جاسوسی بوده‌اند.
همچنین مشخص شده که سازمان امنیت ملی آمریکا در سال 2013 مبلغ 10 میلیون دلار به شرکت AT&T پرداخت کرده تا این ابزار جاسوسی را روی سرویس‌های خودش قرار دهد. البته این سازمان به شرکت Verizon که دوربین اپراتور بزرگ آمریکا به‌حساب می‌آید هم مبلغ 20 میلیون دلار پرداخت کرده است.
در این مدارک به نام شرکت AT&T و Verizon اشاره نشده، اما سازمان NSA یک کد برای آن‌ها در نظر گرفته بود که به شکل مشخصی مربوط به AT&T می‌شد. همچنین مشخص شده که از سال 1985 این اپراتور با سازمان امنیت ملی آمریکا همکاری می‌کرده است.
باید به این موضوع اشاره کنیم که همکاری سازمان امنیت ملی آمریکا، تنها با اپراتورهای تلفن‌همراه و اینترنت نبوده و این سازمان با شرکت‌هایی مانند گوگل و فیسبوک هم اقداماتی را انجام داده است.
Be the first to comment!
 
Leave a reply »

 

یک نظر بدهید 

سیزده + هشت =